Milyen környezeti, társadalmi és gazdasági előnyökkel jár az épületenergetikai felújítás? Mennyire ismertek ezek az épülettulajdonosok számára? Mik az épületfelújítók motivációi és mik akadályozzák a döntéseket? Hogyan tudjuk a szakmai eredményeket a mindennapi gyakorlatba átültetni? Milyen szerepe van az építési ágazat szakmai szereplőinek a megvalósításban? Ha Önt is foglalkoztatják ezek a kérdések, várjuk webináriumunkon!
Sokszor beszélünk az épületek energiahatékonyságának fontosságáról, hogy hogyan lehetne az épületekben rejlő lehetőségeket kihasználni, a hatékonyságot növelni. A fejlesztéspolitikai kereteket a számos nemzetközi és magyar nemzeti, régiós és helyi stratégia jelentik, amelyek megvalósítását sajnálatosan kevés hatékony eszköz tudja segíteni. A lakások energetikai korszerűsítésének üteme és mélysége messze nem elégséges Magyarországon, miközben a lakossági energiafogyasztás az ország végső energiafelhasználásnak egyharmadát teszi ki. A jogi és pénzügyi ösztönzők mellett hiányoznak azok a módszertani és adatrendszerek is, amelyek a tudatosságot és szemléletformálást meg tudnánk alapozni. Felismerve, hogy a célok elérése az egyedi projektek, épületek eredményeiből adódik össze, számos város, cég, szervezet nyert és nyer támogatást 2-3 éves projektek megvalósítására olyan eszközök kidolgozására, amelyek hatékonyabban közvetítik és juttatják el az emberekhez a tudást, ismereteket, szemléletet.
A Green Talk februári eseményén előadóink három ilyen, az épületenergetikai felújításokkal foglalkozó projekt eredményeit ismertetik, és mutatják be, hogy hogyan tudják a szakmai eredmények a társasházak, lakóépület tulajdonosok döntéseit segíteni, az épületfelújítások napi gyakorlatában megjelenni. A BUILD UPON2 projekt a HuGBC, a TripleA-reno projekt a Comfort Consulting, a RenoHub/RenoPont rendszer pedig a Magyar Energiahatékonysági Intézet (MEHI) partnerségében valósult meg.
Ezeket a témákat biztosan körbejárják a szakértők:
- Az épületenergetikai felújítások környezeti, társadalmi és gazdasági előnyei.
- Az épületfelújítók motivációi és a megvalósítást és döntéseket akadályozó tényezők.
- A szakmai eredmények mindennapi gyakorlatba való átültetése, innovatív módszerek az épülethasználók szemléletformálására.
- Az építési ágazat szakmai résztvevőinek szerepe a megvalósításban.
Időpont: február 24. csütörtök 16.00-17.30
Az esemény magyar nyelvű. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
A max. létszám 100 fő. Regisztráljon még ma!
Időpont: 2022. február 24., – 2022. február 24.,
Helyszín: online