A családi házak fűtésére fordított energia majdnem fele is elveszhet, ha nem megfelelő az épületünk szigetelése és nyílászáró rendszere. Ezek a hibák azonban hőkamerás felvétel készítésével kimutathatók. Megnézhetjük, hogy hol illan el a meleg, és miért penészedik az ingatlan néhány része. Érdemes felvételeket készíteni a szigetelési előtti és utáni állapotról is, hogy meg tudjuk nézni, hogy jól sikerült-e a kivitelezés.
Egy ilyen vizsgálattal megismerhetjük otthonunk gyenge pontjait, és pontos képeit kaphatunk arról, hogy melyik részein érdemes felújításba fognunk. A hőkamera a belső hőképeknél mutatja a bejövő hideg levegőt. A hőtérkép színezetten jelöli az ingatlan melegebb és hidegebb részeit. Minél sötétebb a szín, annál több hideg levegőt érzékel.
Az épületszerkezetekben hőkamerával kimutathatók:
- a hőszigetelési hibák
- a nyílászárók tömítettsége
- a penészesedés és nedvesedés mértéke
- a beázások és a vizesedések helye
Hogyan készül a hőtérkép?
Először az épület külső részeiről készül el a hőtérkép: falak, tetőtér, födém, nyílászárók. Majd a belső tér következik: fal, nyílászár, plafon. Ezek elkészítése nagyjából 1-2 órát vesz igénybe az épület méretétől függően. A hőtérkép készítésének feltétele, hogy legalább 15 fok különbség legyen a benti és kinti terek között. Ne essen az eső és ne legyen nagy szél. Egy profi hőkamera hihetetlenül pontos képet ad a falhőmérsékletről és fel tudjuk deríteni az épület gyenge pontjait. Gyakori feladat az épület átnedvesedett, penészes részeinek a felkutatása.
Mikor javasolt elvégezni a felmérést?
Szigetelés kivitelezése, pótlása előtt, nyílászáró csere esetén, megelőző karbantartáskor vagy ingatlan eladásakor.
Nemsokára újabb ötlettel érkezünk, addig is kísérje figyelemmel a kampány Facebook oldalát és felezzük le együtt a rezsiköltségeinket!
Spóroljunk közösen!