Mit tehetünk azért, hogy a felfűtött helyiségből ne szökjön ki a hő a nyílászárókon?
- Mielőtt elmennénk otthonról, húzzuk le a redőnyöket, húzzuk be a függönyöket. Ezt megtehetjük sötétedés előtt is, hiszen ezek plusz szigetelést jelentenek az ablakoknak.
- Ha van egy zárható előterünk, akkor annak mindig csukjuk be az ajtaját. Ha nincs, akkor függönyök segítségével is létre tudunk hozni egy szélfogó előteret.
- Ha az ablak nem záródik szorosan, akkor érdemes elé tennünk egy ablakpárnát.
- Télen nagyon fontos a megfelelő szellőztetés, hiszen az elhasználódott, megrekedő levegőt le kell cserélnünk. viszont a fűtésszámlánkat nem csökkenti, ha az alábbi módon tesszük: Először is tekerjük le a fűtést, hiszen a radiátorra áradó hideg fokozná a teljesítményt. Utána nagyra tárjuk ki az ablakot, 3-5 percre, hogy gyorsan ki tudjon cserélődni a levegő, de a falak és a bútorok ne hűljenek át.
- Használjunk ablaktömítő gumiszalagot
Arra nem mindig van mód, hogy lecseréljük a nyílászárót, de a szigetelést könnyen el tudjuk házilag végezni, és ezzel is észrevehető összeget tudunk megspórolni. Az eszközök nem kerülnek sokban, a munkát pedig pár óra alatt elvégezhetjük.
Léteznék még ablakszigetelő szalagok, amik három méretben elérhetőek, a rés méretétől függően:
- E profil: kicsi, 1-4 mm résekig
- P profil: közepes, 2-5 mm résekig
- D profil: nagyobb, 3-7 mm rések tömítésére
Hogyan használjuk?
- Tisztítsuk meg a felületet. Csak száraz, zsírtalan helyre ragaszuk fel a csíkot, különben nem lesz tartós.
- Oda ragasszuk fel a csíkot, ahol a keret és a bezárt ablak nem üveges része találkozik. Csak ide tegyük a csíkot, mert ha más helyre is kerül, nem tudjuk majd zárni az ablakot.
Nemsokára újabb ötlettel érkezünk, addig is kísérje figyelemmel a kampány Facebook oldalát és felezzük le együtt a rezsiköltségeinket!
Spóroljunk közösen!